poniedziałek, 25 lipca 2016

Festiwal Biegów Górskich

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

21-24.07.2016 Lądek Zdrój


   Jak widać mam i smyczke biegacz DFBG!!

   21 lipca wybrałyśmy się na Festiwal Biegów Górskich. Niestety dzień wcześniej Meysi dostała cieczki (niby dobrze że teraz a nie wcześniej ;)). Były rozmyślania czy jechać czy ja mam z nią zostać czy cały team nie jedzie. Summa summarum wszyscy pojechali i wszyscy dobrze się bawili mimo cieczkowych przeszkód. 

niedziela, 17 lipca 2016

Wandrus - psi obóz

Wandrus - psi obóz

7 lipca wyjechałyśmy na nasz pierwszy psi obóz. Wybrałam Wandrusa ponieważ jako (chyba) jedyny nie miał jednego psiego celu = było wszystkiego po trochu. 
Niezastąpiona ekipa :D

wtorek, 21 czerwca 2016

Dog Games Summer - debiut

Dog Games Summer - debiut <3
Ah... ten krok <3 (Isaac&Kiri)
   Ah te debiuty... Każdy psiarz startujący w jakiejkolwiek dyscyplinie z swoim psem przeżywał kiedyś ten wyjątkowy dzień. Planował, rozmyślał, szykował się od wielu tygodni i w dniu zawodów czuł się pewnie (lub nie) :P 
U nas wyglądało to kompletnie inaczej. Ogólny debiut w frisbee od początku planowałam na Dog Games ze względu na mniejszą widownię (mniejszy stres) ale no właśnie... planowałam na WRZESIEŃ a wyszło jak wyszło i debiut był trzy miesiące wcześniej :P

niedziela, 8 maja 2016

Bufet - czyli jak pozbyłyśmy się śmieci

Coraz częściej w internecie, na facebook'u i na różnych portalach są zadawane pytania dotyczące zjadania niepożądanych rzeczy przez naszego psa (czyt. śmieci i jedzenia). My też się z tym zmagałyśmy gdy królewna była jeszcze małą księżniczką ;) Pokrótce napiszę jak my pozbyłyśmy się tego problemu.

środa, 27 kwietnia 2016

Seminarium z Patrycją Kowalczyk w Łodzi

Kaja Kramek Photography
Było to nasze pierwsze seminarium tego typu. Odbyło się w Łodzi w klubie Dynamite Dogs 23-24 kwietnia. Głównym tematem były sztuczki (of course!), frisbee, OBI i FitPaws. Organizacja była świetna, a atmosfera'piknikowa' dodawała swojego uroku i poczucia jak u siebie :D

sobota, 9 kwietnia 2016

Psi Miesiąc - Marzec 2016


'Psi miesiąc' będzie to seria podsumowań miesiąca w którym podjęłyśmy jakieś wyzwanie, coś się wydarzyło, coś psiego zostało zakupione lub osiągnęłyśmy coś co nas zadowoliło. Nie sądzę by pojawiało się to co miesiąc bo nie zawsze dzieje się coś 'nadzwyczajnego'. Tak więc, pierwsze podsumowanie - marzec!

piątek, 1 kwietnia 2016

Kołtuny, Kołtuny, Kołtuny...

Teraz już chyba każdy wie skąd u nas takie kołtuny ;) Meysi to nie żadna 'księżniczka' (chociaż lubię ją tak nazywać) i na spacerach się nie oszczędza. Błoto, tarzanie to jest coś co kocha <3 

niedziela, 13 marca 2016

PawSitive Dog Design - recenzja 

(wpis niesponsorowany)




Kilka miesięcy temu zakupiłam piękny komplet (smycz + obroża) od PawSitive Dog Design. Akcesoria zostały przez Meysi przetestowane w każdych warunkach - od lasu i gałęzi, przez śnieg kończąc na błocie.


PawSitive Dog Design
"PawSitive Dog Design to nie tylko firma. To nasza miłość do naszego psa - Spajka, do bokserów, psów, zwierząt...to również pasja tworzenia rzeczy ładnych.
Szyjemy obroże i smycze na Twoje zamówienie. Dla Twojego najlepszego przyjaciela - psa.
Zapewne znajdzie się i coś dla 'człowieków'.
Zaczynamy, rozwijamy się...kombinujemy...śledźcie nasze poczynania, bo zamierzamy Was zaskakiwać :))
Zapewne Waszemu psu jest obojętne, w jakiej obroży chodzi. Ale dlaczego nie miałby wyglądać świetnie!?!?! ,,

środa, 9 marca 2016

''Autobus?! Ale jak to?''



Czworonogi w komunikacji

 1. Dopuszcza się przewożenie w pojazdach oraz wprowadzanie na teren stacji metra:  
    2) psów, pod warunkiem, że nie zachowują się agresywnie, nie są uciążliwe dla pasażerów oraz mają założony kaganiec i trzymane są na smyczy;  
   3) psów asystujących, o których mowa w Ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pod warunkiem, że mają założoną uprząż.  
 2. Pasażer przewożący psa obowiązany jest posiadać przy sobie ważny dokument poświadczający aktualność ustawowo wymaganych szczepień weterynaryjnych.  
3. Pasażer przewożący psa asystującego obowiązany jest posiadać przy sobie ważny dokument poświadczający aktualność ustawowo wymaganych szczepień weterynaryjnych oraz certyfikat potwierdzający status psa asystującego.

sobota, 20 lutego 2016

Wreszcie jest! Champion Młodzieży

(Wystawa 13-14.02.2016)
(... + wpis z facebooka)

Postępy Meysi

     Bardzo miłym akcentem w postaci Nocnej Wystawy Psów rasowych w Bydgoszczy zakończyłyśmy długą drogę do tytułu Championa Młodzieży a dzień później w tej samej hali wzięłyśmy udział także w wersji Walentynkowej tej imprezy. Pod względem zachowania Meysi wiele się zmieniło – w ciało mojego ‘szczeniaczka’ wstąpił inny pies. Opanowany, wpatrzony i posłuszny :D Zapewne niewiele osób wie jak wyglądały nasze poprzednie ‘wystąpienia’ na ringu, otóż gdy nie miałyśmy przeciwniczek było znośnie, pies nie ciągnął, z ustawieniem były tylko małe problemy, natomiast gdy dołączał do nas jeszcze ktoś uruchamiał się w ciele futrzaka mały diabełek – wyrywanie się, skakanie i galopowanie a o spokojnym staniu nie wspomnę ;) Oficjalnie, te dwie wystawy mianuję naszymi najlepszymi! Obyło się bez przeszkód i była to sama przyjemność w miłym towarzystwie. Z Meysi zrobił się prawie ObiDog ‘płynący’ po podłodze i skupiony na przewodniku. Po poprzedniej wystawie wzięłyśmy się porządnie za naukę stania, natomiast skupienie ćwiczymy już od dłuższego czasu i właśnie 13 lutego zobaczyłam pierwsze (wielkie!) efekty. Po pierwszym wejściu na ring byłam mega dumna, po kolejnym jeszcze bardziej a po finałach byłam najbardziej dumną właścicielką psa na świecie :D Na pewno długo będę wspominać ten wyjazd.

piątek, 5 lutego 2016

Pies w samochodzie - czyli jak to wygląda u nas

Jak to wygląda w przypadku mojego kudłacza? Jak się zachowuje podczas jazdy? Dzięki czemu podróżujemy bez obaw?

Meysi jeździ ze mną wszędzie i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Od malenkości była do tego przyzwyczajana. Na samym początku siedziałam z nią na tyle samochodu – by ją uspokoić i potrzymać ale okazało się to zbędne. Meysi już jako szczeniak spokojnie siedziała tam gdzie miała siedzieć, nie szczekała i nie piskała a w przypadku dłuższej jazdy szła spać – idealnie J Całe szczęście trwa to nadal i jest to pies prawie perfekcyjny jeżeli chodzi o zachowanie w samochodzie. No czasem zdarza jej się szczeknąć na psy za szybą :P

niedziela, 3 stycznia 2016

Sylwester 2015/2016

(wpis z Facebooka)

Powoli dochodzę do siebie po sylwestrowych szaleństwach w Wyspa Kaszubska. Przemili gospodarze, cudowne tereny, piękne,czyste jeziora i lasy (pamiętajcie o tym jeżeli będziecie w tamte rejony jechać, wysprzątane aż miło i warto żeby tak zostało). Pogoda może nas nie rozpieszczała ale w końcu jest zima więc mrozu i wiatru możemy oczekiwać.
 Wyjazd w najlepszym ludzko-piesim towarzystwie jakie sobie można wyobrazić. Pozwalali mi biegać z moją panią, ba nawet po piw... pieczywo do sklepu sami chcieli jechać bylebym się z nią nabiegała przed wspólnym spacerem.Moja Policz pani wyliczyła że przez trzy dni zrobiłyśmy prawie pięćdziesiąt kilometrów a to chyba dużo.