sobota, 20 lutego 2016

Wreszcie jest! Champion Młodzieży

(Wystawa 13-14.02.2016)
(... + wpis z facebooka)

Postępy Meysi

     Bardzo miłym akcentem w postaci Nocnej Wystawy Psów rasowych w Bydgoszczy zakończyłyśmy długą drogę do tytułu Championa Młodzieży a dzień później w tej samej hali wzięłyśmy udział także w wersji Walentynkowej tej imprezy. Pod względem zachowania Meysi wiele się zmieniło – w ciało mojego ‘szczeniaczka’ wstąpił inny pies. Opanowany, wpatrzony i posłuszny :D Zapewne niewiele osób wie jak wyglądały nasze poprzednie ‘wystąpienia’ na ringu, otóż gdy nie miałyśmy przeciwniczek było znośnie, pies nie ciągnął, z ustawieniem były tylko małe problemy, natomiast gdy dołączał do nas jeszcze ktoś uruchamiał się w ciele futrzaka mały diabełek – wyrywanie się, skakanie i galopowanie a o spokojnym staniu nie wspomnę ;) Oficjalnie, te dwie wystawy mianuję naszymi najlepszymi! Obyło się bez przeszkód i była to sama przyjemność w miłym towarzystwie. Z Meysi zrobił się prawie ObiDog ‘płynący’ po podłodze i skupiony na przewodniku. Po poprzedniej wystawie wzięłyśmy się porządnie za naukę stania, natomiast skupienie ćwiczymy już od dłuższego czasu i właśnie 13 lutego zobaczyłam pierwsze (wielkie!) efekty. Po pierwszym wejściu na ring byłam mega dumna, po kolejnym jeszcze bardziej a po finałach byłam najbardziej dumną właścicielką psa na świecie :D Na pewno długo będę wspominać ten wyjazd.

piątek, 5 lutego 2016

Pies w samochodzie - czyli jak to wygląda u nas

Jak to wygląda w przypadku mojego kudłacza? Jak się zachowuje podczas jazdy? Dzięki czemu podróżujemy bez obaw?

Meysi jeździ ze mną wszędzie i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Od malenkości była do tego przyzwyczajana. Na samym początku siedziałam z nią na tyle samochodu – by ją uspokoić i potrzymać ale okazało się to zbędne. Meysi już jako szczeniak spokojnie siedziała tam gdzie miała siedzieć, nie szczekała i nie piskała a w przypadku dłuższej jazdy szła spać – idealnie J Całe szczęście trwa to nadal i jest to pies prawie perfekcyjny jeżeli chodzi o zachowanie w samochodzie. No czasem zdarza jej się szczeknąć na psy za szybą :P